Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, üniversitelerin 4 yıllık Fizyoterapi ve Rehabilitasyon fakültelerinden yada yüksekokullarından mezun olan fizyoterapistlerin uyguladığı tedavi programlarına verilen isimdir.
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon; tanısı konmuş hastalıkların tedavisi, ilerlemesinin önüne geçilmesi ve hastalıkla muzdarip kişilerin günlük yaşamlarında hayatlarını kolaylaştırıcı değişiklikler yapılmasını kapsar. Fizyoterapistler başta ortopedik,nörolojik,pediatrik,pulmoner hastalar olmak üzere bütün hastalık grupları ile ilgilenir.

0 kere okundu

3 yorum

  1. Hocam sitenizden sürekli faydalanıyoruz emeğiniz için teşekkür ederiz Kırıkkale Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim Kayseride ikamet ediyorum yaz stajimi yanınızda yapabilir miyim tekrar teşekkürler kolay gelsin.

  2. Merhaba hocam..annemde ve bende donuk omuz var..annemin ki bir kaç senelik ..benimki geçen aylarda oluştu.kırıktan sonra..tamamen iyileşirmi acaba?yardımcı olursanız tedavi için gelmek isterim .teşekkürler. 05065568935.

  3. Cok gereksiz bir site hiç ayrıntılara girilmeden yüzeysel anlatılmış hiç faydalı bir site değil

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super