Mesleğime dokunma!

saglik-bakanligi-fizyoterapistleri-3000-kisi-eksik-saydi-927Fizyotetapistlik, gelişmiş ülkelerde en iyi meslekler sıralamasinda 9.sırayı göğüsleyen,ülkemizde ise yarım asır kanununu bekleyen ve ardından içeriğiyle umutlandırılarak beklemeye alınan meslek grubu.
Ancak ülkemizde bu meslek grubuna yapılan haksızlıklar toplumun sağlığını çok olumsuz etkilemek üzere.
Hergün maruz bırakılan mesleki baskılardan,görev tanımı olmadan çalışmaktan, kamuda özlük hakları konusunda meslek ile ilgisi olmayan kişilerce işlerinin yapılması ve bu yapılan İşlerde adlarının geçmesinden rahatsız olan,işverenin ablukasına giren,farkli meslek grupları tarafından taciz boyutuna ulaşan olumsuz koşullardan şikayetçi olan fizyoterapistlik mesleği.
“Reçete yazmaya çalışmıyor, doktorculuk”oynamıyoruz.Gelişmiş dünyada tüm hekimlik branşlarından bağımsız çalışan bu mesleği Aldığımız eğitim gereğince bağımsız olarak yapmak istiyor ve bunuda bizimle aynı lisans eğitimini alan meslektaşlarımızla birlikte yapmayı talep ediyoruz..
Yazılan dilekçelerin, görüşme taleplerinin olumsuzluğu ve kanun ile ilgili şikayetler üzerine sosyal paylaşım sitelerinden duyurulan Haklarımızın Talebi Eylemine, tüm fizyoterapistlerin ve fizyoterapi öğrencilerinin desteğini bekliyorum.
‪#‎meslekhaklarımızıistiyoruz‬
‪#‎fizyoterapist‬
‪#‎mesleğimedokunma‬

652 kere okundu

İlginizi Çekebilir

Gonartroz Nedir?

Gonartroz, diz ekleminde çıkan osteartittir. Halk arasında kireçlenme olarak bilinir ve 40 yaş üzeri sık …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super