Boyun Egzersizleri

boyun egzersizBoyun egzersizleri birçok boyun rahatsızlığına bağlı ağrı ve hareket kayıplarında rahatlıkla kullanılabilen ve hiçbir yardımcı araca ihtiyaç duyulmayan egzersizlerdir. oldukça basit olan bu egzersizler  ayakta ya da otururken yapılabilir ve düzenli olarak uygulandığı takdirde boyun ağrıları için oldukça yüz güldürücü sonuçlar verir. Yukarıda ki resimde verilen egzersizlerin uygulanışı aşağıda anlatılmıştır. Her bir egzersiz 15 tekrarlı setler şeklinde günde 3 öğün uygulanabilir.

  1. Boyun Döndürme: Düz bir zeminde dik bir şekilde oturun ya da ayakta durun. Boynunuzu resimde gösterildiği gibi yalara doğru döndürün.
  2. Boynu Yana Eğme: Boynunuzu bir omzunuza yaklaşacak şekilde yana eğin ve bunu daha sonra aksi tarafta tekrar edin.
  3. Boynu Öne Eğme: Boynunuzu çeneniz göğüs kafesinize yaklaşacak şekilde öne eğin.
  4. Boynu Arkaya Eğme: Boynunuzu resimde ki gibi arkaya eğin.
  5. Çene İtme: Resimde gösterdiği gibi bir işaret parmağınızla çenenizi geriye iterken boyun düzlüğünüzü korumaya çalışın.
  6. Trapez Germe: Boynunuzu resimde gösterildiği gibi mümkün olduğunca omuzlarınıza yaklaştırın ve zıt tarafta ki kaslarınızın gerildiğini hissettiğiniz son noktada durun, 5 saniye bekleyin. Aynı hareketi karşı tarafta tekrar edin.
  7. İzometrik Kasma: İlk 4 hareket size kolay gelmeye başladığında bir elinizi resimde ki gibi baş hareketinin zıt yönüne yerleştirin. Boynunuzla hareketi yapmaya çalışırken ellerinizle engel olmaya çalışın. 5 saniye bekledikten sonra gevşeyin.

4.528 kere okundu

İlginizi Çekebilir

VÜCUT GELİŞTİRME – FITNESS VE SPORTİF AKTİVİTELERİN KALBE ETKİSİ

Kalbimiz normal kaslarımız yapısındadır, ancak istem dışı hareket eder, Yapılan vücut geliştirme çalışmaları, kalbi güçlendirerek, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super