Türkiye'nin Fizyoterapi Platformu açıldı

Meslek olarak zaten zor günler geçiren fizyoterapistlik, internet ortamında kendini anlatmaya, mesleğini tanıtmaya ihtiyaç duyuyordu. Bu bağlamda tüm fizyoterapistlerin toplandığı, fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü seçmeyi düşünen öğrencilere cevap verdiği, meslek hakkında söylenen şehir efsanelerinin gerçeğini anlattığı bir ortamı düşünmek oldukça radikal bir yaklaşım olurdu.
Ülkemizde halen tam anlamıyla fizik tedavi, fizyoterapi, fizyoterapistlik gibi kelimeler yerine oturmuş değil. Halkın bu tarz kavramlara karşı bir ilgisizliği söz konusu. Halbuki fizyoterapistler, sihirli elleriyle insanlara şifa dağıtmayı kendilerine yegane amaç olarak görmüş bir meslek grubu. Sağlık sektöründe hastayla en çok diyaloğun yaşandığı, en çok ilgilenildiği sektör kesinlikle fizik tedavi.
Bizler, yani fizyoterapistler, kendimizi anlatabilmek, fizyoterapistlerin kendi aralarında birliği sağlamak, sohbet ortamını inşa ederek dostluk ortamı oluşturmak için bir forum sitesi tasarladık. Türkiye’nin fizyoterapi platformu olarak da bu sektöre gönül veren herkesi kucaklamayı hedefledik. Fizyoterapist adaylarının yanı sıra, fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümüne tercihlerinde yer verecek arkadaşların sorularını yöneltebileceği bir ortamın oluşması için çaba sarf ettik. Çok sayıda fizyoterapistin, bir adayın sorusunu cevapladığı kaç internet sitesi var ki?
Hastalıklar hakkında bilgi edinmek isteyen, fizik tedaviye karşı olan ön yargıyı kırmak için çabalayan meslektaşlarımızı biraz daha tanıyabilmek için sizleri turkiyefp.com adresine göz gezdirmeye davet ediyorum.
Türkiye’nin Fizyoterapi Platformu

1.448 kere okundu

İlginizi Çekebilir

Geleneksel Fizyoterapi

Pozisyonlama, eklem hareket açıklığı egzersizleri, germe egzersizleri, güçlendirme egzersizleri, kompanzasyon teknikleri, mobilizasyon ve endurans egzersizlerinden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super